Що, для чого, навіщо?
Автоматичний зовнішній дефібрилятор – це незамінна для соціуму річ.
Переважна більшість клінічних смертей розпочинаються саме з фібриляції шлуночків чи шлуночкової тахікардії, тобто зі зміни серцевого ритму. При настанні клінічної смерті серце не зупиняється як показують в кінофільмах, серце змінює свій ритм на такий, що не дає пульсу, тобто серце працює, але неефективно. Звісно серцево-легенева реанімація допоможе протримати пацієнта до приїзду карети медиків, але є одне але…
Самої лише серцево-легеневої реанімації часто недостатньо для відновлення правильного серцевого ритму.
Подивіться на протокол надання допомоги при зупинці кровообігу:
- Виклик швидкої
- Ранній початок СЛР
- Рання ДЕФІБРИЛЯЦІЯ
- Реанімаційне лікування

Ланцюг виживання
Третім пунктом стоїть саме РАННЯ дефібриляція! Дефібриляція проведена медиками, що приїхали на кареті швидкої допомоги не може бути ранньою,так як проводиться вона на 20 чи 30 хвилині. Запорукою виживання пацієнтів є дефібриляція на перших 5 хвилинах після зупинки кровообігу. Отже дефібрилятори повинні розташовуватися у місцях великого скупчення людей, спортивних залах, виробництвах, школах, університетах, я вже не кажу про лікарні та клініки, куди приходять лише хворі люди.
В розвинених країнах так і є. Тобто в країнах Євроспілки та США автоматичні зовнішні дефібрилятори можна зустріти абсолютно всюди. Звісно не всі вміють ними користуватися! Але і непотрібно нічого вміти! Автоматичні зовнішні дефібрилятори вони на те і АВТОМАТИЧНІ, що все роблять самі! Ваша задача лише принести дефібрилятор до пацієнта і виконувати його команди!
Отже простий приклад: Ви побачили на вулиці людину що лежить на землі. Подбали про власну безпеку, перевірили свідомість – відсутня, дихання – відсутнє, викликали швидку допомогу та повідомили що у вас людина з зупинкою дихання і ви починаєте реанімацію. Почали, а ваш товариш приносить вам дефібрилятор що знаходився поруч. Ви відкриваєте кришку і він починає з вами говорити. Він розказує все що треба робити: відкрийте упаковку, дістаньте електроди, приклейте електроди на грудну клітину пацієнта так, як показано на малюнку, неторкатись пацієнта, йде оцінка ритму. Дефібрилятор сам зчитує ритм пацієнта, і каже вам чи потрібний розряд чи ні. Він все РОБИТЬ САМ! Ви просто маєте виконувати його команди,- натисни кнопку, не торкайтесь пацієнта, проводьте компресії грудної клітини і тд. Навіть задає вам частоту з якою необхідно проводити реанімацію.

Отже де знайти автоматичний зовнішній дефібрилятор в Києві? – Аеропорт Бориспіль, Жуляни, залізничний вокзал Київ-Пасажирський, завод компанії Coca-Cola, це все, не густо. А де він має бути? – Кожний учбовий заклад, кожна станція метрополітену, кожний торговий центр, місця скупчення людей, і навіть у вас вдома!!!
В Німеччині та Голандії навіть є дефібрилятори що летять до вас на квадрокоптері одразу після виклику швидкої.