Обструкція дихальних шляхів (стан коли людина вдавилася).

  Обструкція буває повна та часткова.
Часткова обструкція характеризується тим що людина може  кашляти, говорити та дихати, а повна – тим що вона не дихає, не говорить та не кашляє (при повній обструкції час до втрати свідомості триває приблизно 40 секунд)   Це нам необхідно знати для того, щоб розуміти як надавати їй допомогу.

Для того щоб дізнатися яка обструкція потрібно задати чітке запитання: «Ти подавився?»

Якщо у відповідь ви почули так, і при цьому людина кашляє, ви зрозумієте що це часткова обструкція. Допомога при частковій обструкції така, що вам потрібно попросити людину нахилитися максимально низько щоб дихальні шляхи були максимально направлені до землі та кашляти. Механізм прийому такий, що людина буде кашляти і під силою земного тяжіння стороннє тіло буде швидше випадати із дихальних шляхів.

Найпоширеніші помилки при наданні невідкладної допомоги при частковій обструкції:

  • Стукати по спині, коли людина у вертикальному положенні. Цього не слід робити, оскільки по перше своїми ударами по спині ви будете проштовхувати стороннє тіло глибше, а по друге є можливість змінити положення стороннього тіла у дихальних шляхах і можна отримати повну обструкцію.
  • Давати пити воду. Оскільки коли людина давиться – перекрита трахея, а п’ємо воду ми у стравохід.
  • Піднімати високо руки. Руки і дихальні шляхи не пов’язані.

 

Повна обструкція це загрозливий стан для життя.

Потрібно запитати : « Ти подавився?» Якщо на це запитання вона не відповідає, не кашляє, а просто з вами погоджується, то це повна обструкція.

Алгоритм дій такий:

Якщо це відбулось при вас, то починаємо з:

  • Стаємо збоку та нахиляємо максимально низько пацієнта, підтримуємо його однією рукою за плечовий пояс, а іншою робимо п’ять ковзких ударів по спині на рівні лопаток зліва та права від хребта вистукуємо стороннє тіло ударами між лопатки, сила ударів кожного разу має збільшуватися. Робимо таких 5 ударів
  • Якшо це неефективно — переходимо до всім відомого прийому Хеймліха: стаємо позаду пацієнта, свою ногу ставимо між його ногами, знаходимо пупок, на 2 пальці вище пупка ставимо свій кулак, який обнімаємо своєю другою рукою, відхиляємо свою голову в бік, щоб під час прийому рятувальник не отримав травм, розводимо лікті, — і з макимальною силою тиснемо руками на пацієнта у напрямку свого підборіддя.

Таким чином рятувальник тисне на діафрагму, і стороннє тіло виштовхується залишковим об’ємом повітря, що завжди є в наших легенях.
Звісно, на словах розказувати прийоми — це неефективний метод навчання, все це треба відпрацьовувати, і я з радістю вам допоможу.
Шановні батьки, саме такі чудові іграшки як КІБЕР КУБ і призводять до обструкції. Не купуйте це своїм дітям.
Прості речі рятують життя.

Автор: Вус Ярослав

Перша допомога при удавленні