Розроблені ремені безпеки були у 1885 році. У 1955 році компанія Volvo розробила 3-точкові ремені безпеки, саме ті, які ви використовуєте у своїх авто.
Існує багато суперечок щодо їхнього використання. Дійсно, багато випадків, коли саме ці рятівні ремені не дали можливості людині вижити, наприклад, коли авто падає у воду чи спалахує. У США щороку таким чином гине до 400 осіб.
Отже, після ДТП ремінь безпеки часто не розщіпається. Багато  ременів безпеки клинить в замку, а в більш дорогих автомобілях у момент удару ремінь безпеки затягується назад, щоб максимально сильно притягнути водія до сидіння. Тобто під час навіть незначного ДТП ваш ремінь клинить, і ваші шанси вибратися з авто без спеціальних засобів — мізерні. Розрізати ремінь безпеки ножницями чи ножем майже нереально, для цього існує спеціальна штука – стропоріз. Їх вибір надзвичайно великий. Важливо пам’ятати, що цей маленький рятівник повинен так само, як аптечка, лежати поруч, а не в багажнику.
Коли відсутність стропорізу (зауважте, я не пишу «ваш ремінь», я пишу «відсутність стропорізу») дійсно може вас вбити??? Падіння авто у воду, спалахування автомобіля, ДТП на залізничних переїздах тощо.
Рекомендую слідкувати і за іншими пасажирами у вашому авто. Якщо ви прищіпнуті, а хтось інший – ні… вас це не врятує. В момент ДТП, особливо перевороту авто, цей пасажир, який не скористався ременем, буде літати по салону авто, травмуючи вас своїм тілом.
Скажу одразу досить просто: ВИКОРИСТОВУВАТИ РЕМЕНІ ТРЕБА ЗАВЖДИ, АЛЕ ПРАВИЛЬНО.

 

АВТОР: Вус Ярослав