Проходячи повз людину що лежить переважна більшість ПСЕВДОсвідомих громадян подумає, що людині погано, адже вона лежить, і викличуть 103. ПЕРЕД ТИМ ЯК ДЗВОНИТИ В ШВИДКУ ТРЕБА ХОЧА Б СПИТАТИ В ЛЮДИНИ ЧИ ТРЕБА ЇЙ ДОПОМОГА!!! Інакше цим абсолютно необгрунтованим викликом швидкої ви позбавляєте чиюсь матір чи чиюсь дитину допомоги. В той час, як десь помиратиме маленька дитина, бригада швидкої буде возитися з людиною якій допомога не потрібна. Бригади змушені їхати навіть, коли надходить виклик від такого ПСЕВДОсвідомого українця, і ніяк по іншому (постанова КМУ 1119 від 21.11.2012року)

ХОЧА ЦИМ ЛЮДЯМ НЕ ПОТРІБНА МЕДИЧНА ДОПОМОГА, а лежить він тому, що є закон Ньютона і F=mg і направлена до центру землі.

А тепер про те, як треба робити, якщо ви — СВІДОМИЙ УКРАЇНЕЦЬ: побачили людину, що лежить — користуємося простим Європейським алгоритмом:

  1. Подивилися, щоб вам було безпечно підійти до пацієнта, щоб вам нічого не загрожувало,
  2. Перевіряємо стан його свідомості: заговоріть до нього і потрусіть за плечі (в рукавичках!!! які мають бути з вами!!!) і тут в 99.9% випадків ви почуєте лайку від пацієнта, і зрозумієте, що йому швидка не потрібна.

Отже якщо ви ДІЙСНО СВІДОМИЙ і хочете допомогти — підніміть його, поцілуйте, заберіть додому — помийте, дайте грошей і нагодуйте — саме це і є справжня допомога.

А якщо просто скидати свою проблему на 103 — то знайте: наступного разу, коли швидка не встигне до вас приїхати, і це буде мати трагічні наслідки для вас, — навіть не думайте жалітися, бо, скоріш за все, бригада возилася з людиною якій МЕДИЧНА допомога не була потрібна! Адже через низьку заробітну плату у нас дуже маленька кількість бригад, і навіть без описаних випадків  іноді не встигаємо всіх покрити.

Безпритульні — не медична проблема, а соціальна!

Не витрачайте бюджетні кошти дарма!