- 1. Алергічні реакції, укуси комах
- 2. Судоми
- 3. Псевдосвідомі громадяни і швидка
- 4. Опіки
- 5. Рани
- 6. Обструкція дихальних шляхів
- 7. Втрата свідомості
- 8. Травма шиї
- 9. Аптечка
- 10. Отруєння метиловим спиртом
- 11. Харчові отруєння
- 12. Зміїні укуси
- 13. Укуси собак
- 14. Укуси кліщів
- 15. Утоплення
- 16. Інфаркт міокарду
- 17. Інсульт
- 18. Самолікування
- 19. Гіпертермія
- 20. Біль в спині
- 21. Піст та свята
- 22. Екстракція кліща шприцем
- 23. Паски безпеки
- 24. Здоровий спосіб життя
- 25. Травми голови
- 26. Носова кровотеча
- 27. Як відрізнити Covid від застуди?
- 28. Дитина засунула щось у ніс
- 29. Якщо дитина проковтнула сторонній предмет?
Поговоримо з вами про самолікування. Кожного дня зустрічаю трагічні наслідки вживання людьми ліків, особливо таблеток. Наче все просто, але чомусь від цього таки страждають люди.
Що ж таке таблетка — це дозована форма, в якій випускаються готові до використання ліки.
Шляхи надходження ліків в організм людини:
• Пероральний (ліки ковтаються) — таблетки, капсули, драже, мікстури тощо.
• Сублінгвальний (під язик) — легкорозчинні драже і таблетки.
• Парентеральний (шляхом ін’єкції) — ампули.
• Вагінальний — свічки.
• Ректальний — свічки.
• Інгаляційний (вдихання) — розчини та рідини для інгаляцій.
Декілька простих правил вживання ліків, порушення яких призводить до погіршення стану пацієнта.
1. ТАБЛЕТКА БЕЗ СМУЖКИ ПОСЕРЕДИНІ НАВПІЛ НЕ ДІЛИТЬСЯ!!! НАВІТЬ НЕ НАМАГАЙТЕСЯ!!! НЕ МОЖНА. Отже, Анаприлін не ділиться, бо немає смужки, Цитрамон ділиться. Відсутність смужки означає рівномірну концентрацію основної речовини в ЦІЛІЙ таблетці.
2. Ампули де вказано для в/в в/м пити заборонено!!! Є ампули для пиття, — на них так і написано. Ампули ж для ін’єкцій не будуть швидше всмоктуватися чи діяти. Вони тільки спричинять розвиток гастриту і тд. Тому людство і створило різні форми випуску ліків. Наприклад, таблетки вкриті оболонкою для того, щоб діючу речовину не зіпсував шлунковий сік, а таблетка розчинилась і почала діяти вже в кишечнику.
3. Не вживайте протерміновані ліки!
4. Важливі також умови зберігання препаратів. Навіть якщо ви не читали моїх попередніх постів і таки возите в автомобільній аптечці бутарфенол чи інші препарати, то тільки подумайте, які умови зберігання препаратів в автомобільній аптечці: влітку до +80С, взимку до -30С.
5. Маючи батьків похилого віку, подбайте про них. Беремо баночку і великими літерами маркером пишемо НАЗВУ ЛІКІВ!!!! ДУУУУУУУЖЕ часто бабусі замість Корвалолу крапають 30-40 крапель Фармадипіну, що, відповідно, призводить до смерті. Перед вживання будь-якого препарату 7 разів, ні, ще раз, СІМ РАЗІВ! Дивимося на назву і строк придатності! Якщо стерлися літери на ампулі – відкриваємо і виливаємо в унітаз.
6. ПЕРЕД ВЖИВАННЯМ БУДЬ-ЯКИХ ЛІКІВ ЗВЕРТАЄМОСЯ ДО ЛІКАРЯ! В нормальних країнах ви не можете купити ліки без рецепту!
7. Якщо лікар вам сказав 1 таблетку, ні, ще раз, ОДНУ! ТАБЛЕТКУ, то що це може значити??? – це значить, що вам необхідно випити ТІЛЬКИ ОДНУ ТАБЛЕТКУ! А не так – візьму дві, «щоб напевно».
8. Зазвичай, після перорального чи внутрішньом’язового введення препаратів, дія їхня починається через 20-40 хв. Майте терпіння, почекайте! Не треба збільшувати дозу.
9. ОКРЕМЕ ЗВЕРНЕННЯ ДЛЯ МОЛОДИХ МАМ!!!! ЯКЩО ВАМ ПРИЗНАЧЕНИЙ КУРС АНТИБІОТИКА, ТО ЦЕ КУРС!!!! ВИ НЕ ВПРАВІ ВІДМІНЯТИ ЧИ ЗМІНЮВАТИ АНТИБІОТИК СВОЇМ ДІТЯМ!!! НЕ МОЖНА ВІДМІНЯТИ ПРЕПАРАТ ОДРАЗУ ПІСЛЯ ПОКРАЩЕННЯ СТАНУ! СКАЗАНО 10 ДНІВ – ЗНАЧИТЬ 10 ДНІВ!!! В іншому випадку ви тільки робите стійкішими бактерії в організмі, це значить, що наступного разу на цей антибіотик реакції не буде, бо бактерія резистентна до нього!
Будьте здорові!!!
АВТОР: Вус Ярослав